Prazna košarica?
Možemo pretpostaviti da je to samo zato što niste vidjeli naše najnovije ponude
Sensilab za svoje web stranice koristi kolačiće koji ne pohranjuju osobne podatke. Neki su kolačići možda već instalirani. Nastavljajući s korištenjem naših web stranica, pristajete na njihovo korištenje.
Kontaktirajte nas putem interneta ili nas pozovite na 01 353 5434
100% garancija na zadovoljstvo
Besplatna dostava iznad 35 EUR
Hormoni štitnjače reguliraju rast i razvoj, povećavaju potrošnju kisika i bazalni metabolizam te sudjeluju u metabolizmu ugljikohidrata, lipida i bjelančevina. Osim toga poboljšavaju rad srca.
Štitnjača ili tiroidna žlijezda je žlijezda s unutarnjim izlučivanjem u vratu. Nalazi se ispod dušnika i ima oblik leptira zato ju nazivamo »leptirasta žlijezda«. Hormoni štitnjače reguliraju rast i razvoj, povećavaju potrošnju kisika i bazalni metabolizam te sudjeluju u metabolizmu ugljikohidrata, lipida i bjelančevina. Osim toga poboljšavaju rad srca.
Hormoni štitnjače (trijodtironin i tirozin) utječu na:
1. probavu – trijodtironin ima tri do pet puta snažniji učinak na probavne procese. Ubrzava probavu ugljikohidrata, masnoća i bjelančevina.
2. rast i razvoj – hormoni štitnjače vrlo su važni za rast i razvoj. Na štitnjaču djeluju neposredno bez učinka na stanice te posredno djelovanjem na proizvodnju hormona rasta i na povećanjem intenzitete njegovih učinaka.
Smanjen rad štitnjače odražava se i pojavom:
Štitnjača izlučuje hormone koji reguliraju metabolizam ugljikohidrata, masnoća i bjelančevina. Štitnjača je endokrina žlijezda i zadužena je za metabolizam svake stanice u tijelu te za neurotransmitere (odgovorni su za komunikaciju među tijelom i mozgom). Ako štitnjača ne proizvodi dovoljno potrebnih hormona, porušena je kompletna fizička i psihička ravnoteža.
Nedavna istraživanja pokazala su da na probleme s tjelesnom težinom utječu već i minimalne anomalije u radu štitnjače. Ako je štitnjača premalo aktivna, povećanje tjelesne težine nećete moći spriječiti čak i ako jedete vrlo malo ili ste tjelesno vrlo aktivni.
Najpoznatiji primjer ˝žrtve˝ premalo aktivne štitnjače je poznata voditeljica Oprah. Od 1992. godine kada je imala rekordnih 107 kg, pa do siječnja 2005. godine kada je naglo smršavila i imala samo 72. privukla je ogromnu medijsku pozornost. Zato je javnost vrlo razočarala kada se je 2006. godine ponovno udebljala za čak 18 kila.
Očajna diva malih ekrana bila je ogorčena, razočarana i vrlo razljućena. S vremenom je potražila pomoć stručnjaka koju su otkrili izvor njenih problema – kriva je bila štitnjača! Njena štitnjača je prvo bila preaktivna (hiper), a zatim je postala premalo (hipo) aktivna.
»Kilogrami su se brzo i potajno nakupljali, noge su mi počele otjecati i nisam imala energije skoro ni za što. Osjećala sam se kao da ne poznajem vlastito tijelo. « rekla nam je Oprah nekoliko mjeseci kasnije. Priznala je da u to vrijeme nije nalikovala na sebe, uhvatila ju je snažna depresija a želja za hranom bila je nezaustavljiva.
Stanje se je poboljšalo kada je počela uzimati hormonsku terapiju, koristiti sojino mlijeko, lanene sjemenke, svježe voće i povrće te svježe ribe. Počela se je redovito baviti tjelovježbom. Smanjila je unos šećera i prerađenih ugljikohidrata (kruh, pecivo, prigrisci). U dva mjeseca vratila joj se je pozitivna energija i volja do tjelovježbe. Svoju potrebu za hranom je mogla ponovno kontrolirati. Unatoč tome pazila je da je bila koncentrirana i prisutna u svakom trenutku kod svakog obroka, pokreta i odnosa s bližnjima.
TiroLux potiče nastanak hormona štitnjače te tako štiti štitnjaču i jetra, u kojima u velikom mjeri nastaju aktivni oblici hormona štitnjače T3. Pažljivo odabrani sastojci TiroLuxa koji dokazano podupiru rad štitnjače su: aminokiselina L-tirozin, minerali (selen, bakar, magnezij, mangan i cink) te ekstrakti guggulove smole, smeđe morske alge (visok sadržaj joda), šisandre i svetog bosiljka
Možda ćete biti zainteresirani