Prazna košarica?
Možemo pretpostaviti da je to samo zato što niste vidjeli naše najnovije ponude
Sensilab za svoje web stranice koristi kolačiće koji ne pohranjuju osobne podatke. Neki su kolačići možda već instalirani. Nastavljajući s korištenjem naših web stranica, pristajete na njihovo korištenje.
Kontaktirajte nas putem interneta ili nas pozovite na 01 353 5434
100% garancija na zadovoljstvo
Besplatna dostava iznad 35 EUR
Tek kada vaga pokaže nekoliko kilograma manje počinje pravi naporan rad, ukoliko želimo da sačuvamo novu težinu. To je obično najteži deo mršavljenja, jer se, zbog nedostatka vremena, motivacije i drugih faktora, možemo brzo vratiti starim, nezdravim, navikama. Kako isti uzroci dovode do istih posledica, dešava se samo jedno – kilogrami se opet počnu gomilati.
Mršavljenje može biti dugoročno uspešno, samo ako se njega latimo i glavom i telom i kada za dostizanje svojih ciljeva odvojimo dovoljno vremena.
1. HRANITE SE ZDRAVO
Što je dijeta drastičnija i sadrži više zabrana i ograničenja, veća je verovatnoća da neće biti uspešna na dugi rok. Takvih dijeta se nije moguće držati u nedogled i jednako disciplonovano kao na početku, pa obično nakon što je završimo, počnemo opet jesti kao i ranije, a ponekad čak i više.
Dakle, najbolje je da se već tokom mršavljenja hranite po režimu koji ćete moći da održavate duže vreme. Razmislite o svojim prehrambenim navikama i precrtajte nezdrave namirnice u svom jelovniku, dok ćete u njega uključiti više povrća, voća, punozrnatih proizvoda i mahunastih plodova. Ovakav režim ishrane neka postane deo vaše svakodnevnice.
2. UBRZAJTE METABOLIZAM
Osim onoga što jedemo tokom održavanja telesne težine na zdrav način, važno je i kako jedemo. Za Vaše telo je najbolje da ishranu organizujete u više manjih obroka tokom dana. Dan svakako započnite doručkom, koji će Vam dati energiju za ceo dan. Neka tome sledi prepodnevna užina, ručak, popodnevna užina i večera, ali ne previše kasno. Tako ćete svom metabolizmu obezbediti aktivnost i brzinu.
Pomoću više manjih dnevnih obroka, umesto jednog ili dva veća, sprečićete i napade gladi i »hvatanje« za nezdravu hranu, što obično sledi nakon toga.
3. IZBEGAVAJTE ISKUŠENJA
Ukoliko Vam razne nezdrave grickalice nisu pri ruci, neće se ni desiti da posegnete za njima u trenutku slabosti. Nema potrebe da u svom domu čuvate zalihe keksa, čokolade ili litre sladoleda. Čak i ako planirate da pojedete samo malo, vrlo brzo se može desiti da pojedete previše.
Ukoliko sebi s vremena na vreme dozvolite neki slatkiš, ne preterujte – čokoladu možete podeliti sa nekim, umesto celog pakovanja sladoleda, priuštite sebi samo jednu kuglu... Odlično rešenje je i da, s vremena na vreme, pripremite neki slatkiš sami, jer tako možete koristiti zdravije sastojke (punozrnato brašno, manje šećera).
4. NABILDUJTE MIŠIĆE
Redovna telesna aktivnost će Vam pomoći da ojačate svoje telo, a biće i odlična investicija za budućnost. Naime, mišići su glavni korisnici kalorija u našem telu, čak i tokom mirovanja potroše više kalorija nego masno tkivo. Redovna fizička aktivnost smanjuje i nivo kortizola, hormona koji čuva masti u našem telu.
5. FIZIČKU AKTIVNOST DODAJTE SVOM RASPOREDU
Kada god je to moguće, slobodne trenutke koristite za kretanje. Da li se u prodavnicu, udaljenu samo 100 metara ili u posetu prijateljici, koja živi na drugom kraju grada, uvek vozite autom? Radije pešačite ili vozite bicikl. Ako ne živite previše daleko od svog radnog mesta, možete uvek ići biciklom na posao.
6. OPUSTITE SE
Kada smo napeti i pod stresom, brže posežemo za nezdravom hranom i raznim grickalicama. Stres takođe utiče na lučenje kortizola, hormona koji je odgovoran za gomilanje masti, pre svega u predelu stomaka. Zato, ne zaboravite na svakodnevno opuštanje, odvojite vreme za sebe i ublažite posledice stresa. Priuštite sebi dovoljno sna, 7 do 8 sati dnevno.
7. JOŠ NEKOLIKO TRIKOVA
Proizvodi za vas
Možda ćete biti zainteresirani