Prazna košarica?
Možemo pretpostaviti da je to samo zato što niste vidjeli naše najnovije ponude
Sensilab za svoje web stranice koristi kolačiće koji ne pohranjuju osobne podatke. Neki su kolačići možda već instalirani. Nastavljajući s korištenjem naših web stranica, pristajete na njihovo korištenje.
Kontaktirajte nas putem interneta ili nas pozovite na 01 353 5434
100% garancija na zadovoljstvo
Besplatna dostava iznad 35 EUR
Ako ste i vi među onima koji osećaju konstantan umor i prehlađenost, imaju česte glavobolje i bolove u zglobovima i mišićima, grčeve, gastritis ili osećaju nadutost, vreme je da isprobate dijetu koja je osvojila svet.
Alkalna dijeta je miljenica holivudskih zvezda. U potpunosti se razlikuje od svih ostalih dosadašnjih načina ishrane, a temelji se na balansiranju kiseonika i alkalnih, odnosno baznih namirnica.
TOKSIČNOST TELA VODI KA BROJNIM ZDRAVSTVENIM PROBLEMIMA
Ljudsko telo konstantno nastoji da održi visok nivo kiseonika u krvi. Naša krv je, dakle, u ravnoteži, kada je nivo pH vrednosti oko 7,365. Kada je pH vrednost previsoka ili preniska, osećamo se loše.
Istraživanja s početka 20. veka potvrđuju da manjak kiseonika u krvi dovodi do različitih bolesti srca, šećerne bolesti, artritisa, raka itd. Sve više ljudi ima problema sa toksičnošću tela, a većina hrane koju unosima predstavlja izvor kiselina (oksalati). To znači da je apsorpcija kiseonika manja i sve to vodi ka različitim zdravstvenim problemima.
ŠTA JE ALKALNA DIJETA
Alkalna dijeta je bazirana na namirnicama koje ne toksikuju organizam i u telu zadržavaju pH vrednost između 7,35 i 7,45. To su namirnice koje povećavaju količinu kiseonika koji naša krv može prihvatiti. Na taj način gubimo višak kilograma i brinemo za zdravlje. PH vrednosti su uspešni borci protiv bakterija i toksina koji ulaze u naše telo. Pristalice takvog načina ishrane tvrde da alkalna dijeta pomaže pri lečenju različitih bolesti te pri čišćenju jetre i bubrega.
VOĆE I POVRĆE –GLAVNI SASTOJCI ALKALNOG JELOVNIKA
Voće i povrće bi trebalo da budu glavni sastojci alkalnog jelovnika. Trebalo bi da čine 70% hrane koju unosimo.
Jelovnik bi, dakle, trebalo da krase: mladi luk, brokoli, paprika, pečurke, karfiol, patlidžan, blitva, kelj, šargarepa, paradajz, sveži krastavci, vlasac, artičoke, kupus, zelena salata itd.
Voće: avokado, banane, trešnje, kokos, smokve, lubenica
Orašasti plodovi: kesten i badem
Ulja: avokadovo, laneno, kokosovo, susamovo i maslinovo
Žitarice: ječam i ovas
Sveže biljke: peršun, bosiljak, korijander, đumbir
Ostalih 30% ishrane čine oksalati:
Neke vrste voća: šljive, ananas, avokado, maline, breskve, šipak, brusnica, borovnice, kruške, marelice, mango, narandže
Neki orašasti plodovi: lešnik, orasi, brazilski orasi, kikiriki
Ulje i sirće: bademovo, suncokretovo, ulje repe i balzamovo sirće
Jaja i mlečni proizvodi: jaja, topljeni sir, kravlji sir, sladoled, jogurt, puter, margarin itd.
Dijeta zabranjuje unos čaja, kafe, šećera, gaziranih pića i alkohola.
KAKO DIJETA KORISTI NAŠEM ORGANIZMU
Dijeta bi trebalo da nakon tri dana napuni telo energijom, a da za duži vremenski period smanji glavobolju, nadutost i bolove u mišićima.
Takođe bi trebalo da smanji mogućnost pojave kardiovaskularnih bolesti te da pozitivno utiče na nesanicu.
Dakle, pozitivni efekti ove dijete su zaista brojni.
Proizvodi za vas
Možda ćete biti zainteresirani